Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

AKTUALNOŚCI

Trzecia runda ŚLS / jez. Rzepinka - Boczów 03.09.2016

2016-09-10

       Po wakacyjnej przerwie długo oczekiwane rozgrywki wędkarskie Świebodzińskiej Ligi Spławikowej znów się rozpoczęły. Nasi zawodnicy przystąpili do finałowych rozgrywek o pierwszy w historii tytuł najlepszego wędkarza ligi. Trzecia tura odbyła się na zbiorniku boczowskim czyli jeziorze Rzepinka, które jest bardzo majestatyczne szczególnie w okresie letnim. Tym razem i pogoda dopisała rozpieszczając nas słonecznymi promieniami oraz bezwietrzną pogodą.

     W tej rundzie doczekaliśmy się dwóch ważnych wydarzeń takich jak nieobecność jednego z głównych rywalizujących o tytuł zawodników czyli Bartłomieja Pietrzaka (PZW - Łagów), który po drugiej rundzie zajmował drugą pozycję w klasyfikacji. Powód był bardzo istotny ponieważ Bartłomiejowi urodziło się maleństwo ! dlatego kożystając z okazji pragniemy całej rodzinie życzyć wielu szczęśliwych chwil i mamy nadzieję że pasję wędkarską przełoży Bartłomiej na młodsze pokolenie ;)

       Kolejnym dla życia ligi ważnym wydarzeniem było pojawienie się sławnego już na łanach naszych stron juniora czyli Patryka Wieczorka, który postanowił skrzyżować wędki z bardziej doświadczonymi już seniorami. Ogromna to dla nas radość że juniorzy kierują swoje zainteresowanie w stronę naszej ligi.

Przebieg zawodów i rywalizacja ....

   Co do samej rywalizacji to nie było specjalnie niespodzianek, ale emocji nie brakowało. Ciekawi byliśmy czy Patryk Wieczorek łowiąc metodą skróconego zestawu (do którego ma ogromne zamiłowanie) da popalić seniorom, niestety nasz młody adept dostał porządną lekcję pokory ;) .

     Faworytami niewątpliwie byli przedstawiciele PZW – Boczów, którzy występowali na swoim akwenie. Znajomość tego łowiska  powinna dać im przewagę nad pozostałymi, ale jak się okazało nie zdominowali on tej imprezy oprócz Marcina Niekrasza, który plasował się na czwartej pozycji.

     Podczas odłowów dominowała drobna ryba, nie było niespodzianek w postaci bonusów czy odławianych leszczy. Głównie dosłownie „dziobane” krąpiki oraz płoteczki budowały niskie wyniki. Jedynym zawodnikiem, który z takiej miazgi potrafi coś wykreować był Michał Motowidełko (PZW – Świebodzin nr 5) wypracowujący wynik 4640 pkt wagowych. Jak na tak skąpe warunki rybostanu to można powiedzieć, że przekroczył on po raz kolejny barierę przeciętności deklasując pozostałych. Michał naturalnie takim wynikiem nie pozostawił złudzeń że miejsce na najwyższym podium jest dla niego.

     Do ciekawych sytuacji dochodziło na kilku stanowiskach gdzie od samego początku weszła niewymiarowa wzdręga, która łąpczywie atakowała każdorazowo wprowadzoną przynętę do wody. Mając okazję obserwować Damiana Halickiego oraz Patryka Wieczorka dało się zauważyć że regularnie odławiali ryby ale w siadce dalej było pusto. Damian nawet po godzinie wyciągając około 50 -ciu ryb nie miał ani jedne w swoich zbiorach ponieważ nie mógł poradzić sobie z niewymiarową „krasno piórą”.

     Ciężko jest określić skuteczność taktyki. Ryby były tak chimeryczne, że nie sposób opisać ich upodobania na ten dzień. Duże znaczenie mogła mieć wylosowana miejscówka, ale to również tylko domysły.

Zwycięzcy i klasyfikacja ….

     Jak już wcześniej wspomniałem niekwestionowanym zwycięzcą trzeciej rundy został Michał Motowidełko (PZW – Świebodzin nr 5) z wynikiem 4640 pkt. wagowych. Na drugiej pozycji plasował się Mieczysław Budziński (PZW – Sieniawa) z wynikiem 2980 pkt. wagowych. Trzecie miejsce na podium zajął Krystian Ćwierz (PZW – Świebodzin nr 1) z wynikiem 2780 pkt wagowych.

     W samej klasyfikacji jak zwykle nie brakuje emocji. Pozycję lidera wciąż od drugiej rundy obejmuje Jacek Grochowiak (PZW – Torzym) z niewielką już różnicą punktową. Obecnie uzbierał on 53 pkt. Na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej pojawił się nie kto inny jak Michał Motowidełko (PZW – Świebodzin nr 5) z 49-ma punktami. Do pozycji lider brakuje mu już tylko czterech punktów. Trzecie miejsce obejmuje Robert Malak (PZW – Torzym) z 43-ma punktami. Można śmiało przyjąć, że ostatnia czwarta runda będzie rozgrywała się między tymi trzema zawodnikami. Emocji nie będzie brakować tym bardziej, że rywalizacja będzie odbywała się na wodzie płynącej rzecze Obrze w Strzyżewie.

Podsumowanie.....

Przed nami czwarta ostatnia już runda w tym sezonie, która odbędzie się 8 października. Dotychczas nie brakowało ducha walki, którym towarzyszyła również adrenalina ponieważ stawka jest wysoka a i tytuł nie byle jaki. Ostatni etap tego sezonu będzie na pewno wyjątkowy. Swoją uwagę skupimy już teraz na czołówce klasyfikacji i bacznie będziemy monitorować ich poczynania podczas rywalizacji. Na pewno możemy się spodziewać występów „tyczkarzy” co podniesie poziom rywalizacji. Kto będzie tym najlepszym, kto okaże się najbardziej opanowanym i skutecznym taktykiem ? Już teraz zapraszam do obserwowania dalszych poczynań naszych gladiatorów …

… Like'ujcie nasze strony i recenzje. Zachęcajcie szczególnie młodych do uczestniczenia w sportowej odmianie wędkarstwa przez co będziemy mogli z pokolenia na pokolenie przekazywać wartości w budowaniu świadomości o istocie ochrony naszych wód i przyrody.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na czwartą turę …..


 

tekst: Piotr KorytekPowrót

KONTAKT


Świebodzińska Liga Spławikowa
kontakt@sls-swiebodzin.pl


r class="cf" />