Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

AKTUALNOŚCI

"Puchar Wiosny" rz. Obra Strzyżewo pierwsza tura ŚLS

2017-04-18

 

Witamy !!!

Otwarcie sezonu 2017 rozpoczęto od pierwszej tury, która odbyła się na rzece Obra w Strzyżewie. Wszyscy ciekawi byliśmy czy ten sezon dostarczy nam równie dużych emocji jak poprzedni i chyba nikt się nie zawiódł ponieważ wyniki pokazują, że walka o odebranie tytułu zeszłorocznemu liderowi będzie zawzięta. Jak to w wędkarstwie bywa zawodnicy muszą borykać się różnymi przeciwnościami począwszy od wysokiego stanu wody, pogody czy himerycznym nastrojom rybek to tym razem nieoczekiwanie łowisko musieli dzielić z ... kajakarzami, którzy odbywali zawody na tym samym odcinku rzeki.

Wbrew oczekiwaniom nasi zeszłoroczni liderzy mocno zabetonowali w tyle klasyfikacji a wyłonili się nowi zawodnicy z potencjałem na zwycięstwo a przynajmniej ostrą rywalizację. Nie da się ukryć, że zimowy okres nie próżnowali niektórzy wedkarze ponieważ pojawili się oni z konkretnym "uzbrojeniem" w postaci nowego sprzętu. Widać było również przełamanie długo panującego strachu przed  próbą łowienia skróconym zestawem na który zdecydowało się kilku nowych zawodników a co nie da się ukryć w sprawnych dłoniach daje on znaczną przewagę.

Nie mniej jednak same bydowanie wyniku zależało od sporej umiejętności odnajdywania się w nowych okolicznościach (pojawienia się kajakarzy). Ze względu na warunki łowiska (mała szerokość) kajakarze zmuszeni byli przepływać dosłownie w polu nęcenia zawodników co budowało ich frustrację. To z kolei miało znaczacy wpływ na zachowania rybostanu. Najlepszymi rezultatami wykazali się zawodnicy usadowieni na końcu łańcuszka stanowisk. Spłoszone ryby wędrowały przez cały czas zawodów co powodowało zmienność wrostu wyników między zawodnikami.

Mimo niskiej temperatury frekfencja dopisała kompletem uczestników co daje organizatorom dużą satysfakcję, że zainteresowanie ligą nie zmalało.

ZWYCIĘZCY PIERWSZEJ TURY

Zwycięzcą pierwszej tury nieoczekiwanie został młody wędkarz Robert Malak z PZW Torzym, który znalazł najskuteczniejsza taktykę na te trudne warunki łowienia wypracowując nie mały wynik 4620 pktów wagowych i tym samym staje się liderem w walce o tytuł mistrza Ligi 2017. Na drugim miejscu splasował się Bartłomiej Dzierla z PZW Łagów, który wynikiem 4040 pkt. wagowych zgarnia na starcie porządny bonus punktowy. Trzecie miejsce na podium zajął Jerzy Grześkowiak z PZW Zbąszynek z dorobkiem 3560 pkt. wagowych.

W tym sezonie mamy dla Was małą nowinkę a mianowicie wprowadziliśmy klasyfikację drużynową aby dodać trochę smaczku do rywalizacji i jak się okazuje po wynikach może to być dobry marketing dla niektórych kół. Można wnioskować, że nie ilość ale jakość członków kół może tworzyć wizerunek "elity" w świecie wędkarskiego świadka. Liczymy, że klasyfikacja drużynowa pozwoli zwbudzić współpracę między kolegami i opracowywać wspólne taktyki dla osiągnięci sukcesu jako jeden zespół pod jednym logo.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

W klasyfikacji drużynowej po pierwszej turze wyłonili się :

1. PZW Łagów (43 pkt.)

2. PZW Zbąszynek (36 pkt.)

3. PZW Torzym (30 pkt.)

Wszystkim zwycięzcom oraz zwycięskim drużynom serdcznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Do zobaczenia w drugiej turze ŚLSPowrót

KONTAKT


Świebodzińska Liga Spławikowa
kontakt@sls-swiebodzin.pl


r class="cf" />