Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

AKTUALNOŚCI

Trening Mistrzów

2017-07-25

TRENING MISTRZÓW

Dzisiejszy "TRENING MISTRZÓW" , który odbył się na jez. Poznańskim był wspaniałym przeżyciem tym bardziej, że główne role obsadzili nasi wspaniali goście Bartłomiej Pietrzak, Michał Motowidełko oraz Marcin Grześkowiak; którzy dostarczyli niesamowitych emocji, wspaniałej atmosfery i przede wszystkim niesamowitą dawkę wiedzy i kunsztu wędkarskiego. Chłopaki postanowili łowić na stanowiskach wybranych w drodze losowania i wybraną przez siebie metodą.

Marcin oraz Michał łowili na tzw. pełny zestaw natomiast Bartłomiej podjął walkę na odległościówce. Pogoda jak i rybki dopisały w dniu dzisiejszym czego dowodem są wyniki. Bartłomiej kilkukrotnie zerwał przypon na rybie co po oznakach na lustrze wody można domniemywać nie małych rozmiarów okazy.

Co do mieszanki zanętowej to miały one różnice ale charakteryzowały

się jedną wspólną cechą czyli ukierunkowane były głównie na płoć. Czym charakteryzowali się natomiast nasi mistrzowie ?

 Otóż Michał na pewno jest wędkarzem nie bojącym się podjąć ryzyko podczas rywalizacji i szukał rozwiązań aby zwabić większe ryby przechodząc z robaków jako przynęty na kukurydzę, efektem czego odławiał około 2 cm większe płocie ale z mniejszą częstotliwością. Kariera wędkarska Michała bezdyskusyjnie pokazuje, że długo będzie liczył się w czołówce wędkarskiej naszego rejonu oraz już zapisał się w jego historię. Najmocniejszą stroną Michała jest jego ogromna wiedza na temat naszych łowisk i zachowań ryb w danych okresach sezonu co daje mu kolosalną przewagę nad większością rywali.

 Marcin natomiast jest ścisłym konserwatystą i dla niego liczyła się ilość i szybkość odławiania a nie wielkość ryb co dało mu najlepszy wynik. Jedną z wielu cech Marcina jest to że doskonale potrafi przygotować się przed zawodami i skrupulatnie zebrać informację na temat łowiska oraz jego rybostanu co daje mu możliwość ciągłego łowienia bez konieczności częstej zmiany taktyki podczas rywalizacji. Nie miej jednak i on nie zawsze jest wstanie przewidzieć zmienności zachodzące podczas trwania zawodów.

 Bartłomiej ... ojjj tu czapki z głów !!! Mimo najmniejszego wyniku wagowego spowodowanego tym, że szukał leszczy na dnie to to co wyprawiał z odległościówką zakrawało na jazdę bolidem . Precyzja i skuteczność jaką wykazywał się Bartłomiej pokazuje, że metoda odległościowa nie jest mu obca. Bartłomiej jest marką samą w sobie co dało się zauwazyć podczas zawodów ligi, gdzie mniej doświadczeni wędkarze pragneli zamienić choć by kilka słów z Bartłomiejem, aby zaczerpnąć jego bezcennej wiedzy. Bartłomiej jest osobowością bardzo otwartą na ludzi dlatego tak chętnie opowiada o zdobytym doświadczeniu.


Podsumowując wspaniała przyjacielska atmosfera, dużo frajdy dały nam poczucie, że nie zmarnowaliśmy tego czasu ... zapraszam do oglądania i like'owania filmu jako podziękowanie mistrzom za tak dobry materiał.
Zapraszamy na naszą stronę na Facebook www.facebook.com/ligaswiebodzin/ gdzie możecie komentować poczynania naszych wędkarzy.

Dziękujemy, że jesteście z nami !!!Powrót

KONTAKT


Świebodzińska Liga Spławikowa
kontakt@sls-swiebodzin.pl


r class="cf" />