Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

AKTUALNOŚCI

ŚLS - Relacja z pierwszych zawodów 09.04.2016

2016-04-11

ŚLS- relacja z pierwszych zawodów na rzece Obra w Strzyżewie

Wstęp …

                9 kwietnia 2016 roku rozpoczęto długo oczekiwany cykl zawodów Grand Prix Świebodzińskiej Ligi Spławikowej. Duża presja jak i ogromna praca jaką wykonali pomysłodawcy tej inicjatywy czyli Marcina Grześkowiaka oraz Michała Motowidełko przyniosła swoje owoce w postaci bardzo dużego zainteresowania czego dowodem było stawienie się kompletu zawodników. Wielki bój o „Puchar Wiosny” rozegrano na rzece Obra w Strzyżewie, która o tej porze potrafi być wymagającym łowiskiem, z powodu różnic warunków panujących miedzy stanowiskami wędkarskimi.

                Całość imprezy odbyła się zgodnie z uchwalonym regulaminem ŚLS rozpoczynając od rejestracji zawodników. Metoda jaka została przyjęta na cały cykl zawodów to metoda spławikowa skróconego lub pełnego zestawu (tyczka, bat) przy jednoczesnym łowieniu na jedną wędkę. Każdy z uczestników miał 1,5 h na przygotowanie wylosowanego stanowiska, mieszanek zanętowych oraz zestawów na których opierał swoją taktykę. Czas przygotowania jest jednym z kluczowych elementów sukcesu ponieważ niewłaściwie przygotowanie mogło oddalić zawodnika od podium. Tutaj tylko ci, którzy zachowali zimną krew i nie poddali się presji popełniali najmniej błędów. Po czasie przygotowań zawodnicy mieli 10 min. na umieszczenie zanęty w łowisku, po których następował sygnał startu do rozpoczęcia rywalizacji trwającej już trzy godziny.

 

Przebieg zawodów …

            Podczas przebiegu zawodów budowanie wyniku odbywało się różnie. Największym rozczarowaniem były stanowiska na tzw. otworku czyli stanowiskach skrajnie wysuniętych w linii wzdłuż łowiska. W wędkarstwie sportowym przyjęło się, iż takie stanowiska posiadają największą szansę na przyblokowanie pozostałych zawodników zatrzymując rybostan. Niestety jak się okazało skuteczniejsi okazali się zawodnicy umiejscowieni na dalszych odcinkach. Na pewno oczy wszystkich zwrócone były na faworytów, ponieważ każde koło PZW posiada w swoim składzie wędkarzy wykazujących się ponad przeciętną zdolnością czytania wody. Do takich należy zaliczyć niewątpliwe kolegę Bartłomieja Pietrzaka (PZW Łagów) , który skutecznie odławiał metodą skróconego zestawu, Janusza Paszkowskiego (PZW Szczaniec), mistrza kunsztu wędkarskiego, który potrafi rybę wyciągnąć nawet z kałuży  czy Jan Jośko (PZW Szczaniec) oraz Michał Motowidełko (PZW Świebodzin nr 5). Dwaj ostatni wymienieni panowie co sezon w swoich kołach wędkarskich nieustannie zajmują czołowe miejsca. Sporą niespodzianką okazał się Damian Halicki (PZW Świebodzin nr 5), który o ile zasłużył na zajęte piąte miejsce to jego starty w sezonie 2016 pokazują , że w zawodach kołowy czy ŚLS rozpoczyna z wielkim przytupem. Co do odławiania ryb to nielicznym udało się robić to regularnie, dominowała drobna płoć oraz krąp ale nie obeszło się bez bonusów takich jak leszcz 700 pkt wagowych kolegi Roberta Malaka (PZW Torzym), który wywindował Roberta o 6 miejsc w górę … całkiem spora przewaga wypracowana jedną rybą. Niektórym niestety początek przygotowań nie przyniósł pożądanego startu, dlatego musieli zmieniać taktykę w postaci donęcania, zmiany przyponów czy długości wędziska, ale strata w pierwszej godzinie była już  trudna do odpracowania.  Rywalizację można przyjąć za zawziętą szczególnie różnice wagowe w czołówce klasyfikacji były minimalne.

Zwycięzcy…

                Zwycięzcy niewątpliwie zasłużyli na podium podnosząc poprzeczkę bardzo wysoko. Z jednej strony mają dobrą pozycję startową w kolejnych zawodach, ale z drugiej zaś strony ciąży na nich ogromna presja  bo muszą bronić swoich punktów…

Przejdźmy do zwycięzców:

Miejsce I – Bartłomiej Pietrzak (PZW Łagów) / 4140 pkt. wagowe

Miejsce II – Jan Paszkowski (PZW Szczaniec) / 3600 pkt. wagowe

Miejsce III – Jacek Grochowiak (PZW Torzym) / 3580 pkt. wagowe

Największa ryba – Robert Malak (PZW Torzym) / leszcz 700 pkt wagowe

Wielkie Gratulacje zwycięzcom !!!

 

                Po pierwszej imprezie silnymi ekipami okazały się PZW Szczaniec, PZW Świebodzin nr 5, PZW Torzym.  Zawodnicy z tych kół oblegają najściślej pierwszą dziesiątkę klasyfikacji blokując punkty pozostałym.

 

Podsumowanie…

                Całość imprezy można uznać za udaną tym bardziej że jest to pierwsza taka impreza zainicjowana z prywatnej pasji wędkarskiej kolegów Marcina Grześkowiaka oraz Michała Motowidełko. Organizacja była bardzo przemyślana, a cała otoczka sprawiała wrażenie imprezy bardzo prestiżowej. Namioty, flagi, podium oraz catering budowały bardzo kameralny wizerunek zawodów. Również liczne stawienie się zawodników pokazuje, iż sama inicjatywa była bardzo pożądana wśród wędkarzy naszego rejonu. Liczymy, że jest to początek wspaniałej sportowej rywalizacji na długie lata.

                Należy tez wspomnieć i jasno podkreślić, że tak skomplikowane przedsięwzięcie nie było by możliwe gdyby nie nasi partnerzy : Digital Agencja, Tapeo.pl, TransFormacja, Pensjonat Złoty Potok, Hotel SEN, ToTutaj.info, sklep wędkarski ANAKONDA, AutoCentrum, Energomet, PZW Rejon Świebodzin.

Serdecznie Wam dziękujemy !!!

tekst: Piotr KorytekPowrót

KONTAKT


Świebodzińska Liga Spławikowa
kontakt@sls-swiebodzin.pl


r class="cf" />